Xiaomi , Türkiye’ye Geldi Geliyor !

Dünya’nın en büyük 4. akıllı telefon üretici olan Xiaomi sonunda Türkiye’ye de ilk şubesini açıyor. Dahan önce ilk şubesinin Vadiistanbul’da açılacağını duyuran Xiaomi yetkilileri 16 Eylül 2018 Pazar günü yapılacak olan açılış töreni için özel davetiyelerini göndermeye başladı bile.

Ağustos 2011’de ilk akıllı telefonunu piyasaya süren Pekin merkezli şirket , 2014’te 60 milyondan fazla akıllı telefon satışı yaparak büyük bir pazar payı elde etmişti. Dünya üzerinde git gide yayılan marka şu an en büyük üreticilerden biri konumunda. Özellikle uygun fiyata yüksek teknolojiden faydalanmamızı sağlayan Xiaomi telefonları bu özelliği ile de kullanıcıların gönlünde taht kurmuş ve kurmaya da devam etmektedir.

Açılış gününde Mi Store ‘da çeşitli indirimlerin de olacağı gelen bilgiler arasındayken , Xiaomi akıllı telefonlarının dışında Xiaomi Vr  , Xiaomi Drone gibi ürünlerin ilk seferde mağazada olup olmayacağı hala bir muamma. Xiaomi , Vadiistanbul’dan sonra ikinci mağazasını da Forum İstanbul’a açacak. Xiaomi’nin Türkiye sınırlarına yerleşmeye başlaması rekabeti nasıl etkileyecek merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir