TURLA TATİLE GİTTİĞİNİZDE KARŞILAŞMANIZ MUHTEMEL 6 TİP

Ceyhun_Fersoy_6_131359.jpg

1)ALAMANCILAR:

Dövizin alıp başını gitmesiyle beraber siz (biz, bu vatanın yıllardır cefasını çekenler) 1 yıl boyunca biriktirdiği paralarla bir hafta on günlük bir tatile çıkarken, alamancı gençler bir aylık harçlıklarıyla güzel güzel gezebilirler. Hatta kurtlarınızı dökmek için gittiğiniz “elit” mekanlarda hiç tereddütsüz shot ısmarlayabilirler.Tüm günü güneşin altında yatarak geçirip hayal ettiğiniz bronzluğa ulaştıklarını seyredebilirsiniz. Kırık Türkçeleri ve nargile hayranlıklarıyla gönüllerinizi fethedebilirler.

hqdefault.jpg

2)YURTDIŞINDA YAŞAYAN AMCALAR:

Bu tipler genelde yıllar öncesinde “amelelik” yapmak için Avustralya, Almanya gibi ülkelere göç etmiş olup hem Türkiye’den hem malum ülkeden emeklidirler. Artık Ortadoğu’da yaşamadıkları için kendilerini aşırı modern zanneden bu amcalar zaman zaman hadsizlikleriyle cinlerinizi tepenize çıkartabilir. Ayrıca tatilin tadını çıkartamaz her şeyden şikayetçi olurlar, katılmak zorunda olmadıkları hiçbir etkinliğe katılmazlar. Bu adamlar niye tatile çıkıyor ?

s-060ce3a85b7584d199fc8702fe0d4149e493c313.jpg

3) BEYAZ YAKALILAR:

30 yaş üstü dul/bekar kadın/erkekler… Zaten bazılarının bir şekilde iş hayatında yolları kesişmiştir. Hemen birbirlerini bulup genellikle yüksek sesle seviyesiz muhabbetler ederler. “Dul-erkek-belaltı-esprileri” gibi bir tanımlamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Plaza hayatının sıkıcılığından sonra yaşadıkları şehirlerden uzaklaşınca ipini koparmış deli danalara dönerler.yeni_mezunlar.jpg

4) YENİ MEZUNLAR:

Muhtemelen ilk maaşlarıyla kendilerine tatil hediye etmek istemiş olan Anadolu’nun herhangi bir şehrinde okumuş, vizyonsuz, çomarlar. Muhtemelen yüzme de bilmedikleri için tatilin tadını çıkartamazlar zaten dertleri de biraz farklıdır aslında.  Zannımca anneleri tatile giderken kendilerinden gelin de sipariş etmiştir ki avlanmaya çıktıkları her hallerinden belli olur. Ayrıca artık öğrenci olmadıklarını da pek kabullenemedikleri için üniversiteye yeni başlayan gençlerle takılmaya çabalarlar.

c9639c294f745baf15d01abcc9ca568d.jpg

 

5)EMEKLİ ÇİFTLER:

Kafilenin en sessiz en tatlı grubu… Etliye sütlüye karışmazlar, kendi hallerinde dinlenmeye, eğlenmeye gelmişlerdir. “Gençliğinizin kıymetini bilin.” gibi tavsiyeler verirler. Ölüme yaklaştıkça hayatın kıymetini bilenlerdendirler.29247.jpg

6) EVLİ ÇİFTLER:

Genellikle kendi hallerinde ya da diğer evli çiftlerle takılsalar da evlilik kurumunun yüceliğine kutsallığına inandıklarını imkanları olduğu her an belirtirler. Sevgilinizle gitmişseniz tatile evlenmeden… Olabilir mi böyle bir şey ya ? Ya da nişanlıysanız “düğün ne zaman?”dır. Evlilik eşitliğinin hala olmadığı ülkemizde yöneliminizi, kimliğinizin onlar için bir önemi yoktur, patriarkayı ve  heteronormativiteyi çiftlerin gözlerinden okuyabilirsiniz. Teknede ya da kumsalda kadınları ellerinde güneş kremleri/ güneş yağları ile eşlerinin peşinde koştururken de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir