Türk Eurovision – En İyi 5

Eurovision’a katılmıyoruz. Her sene bir umut içimize doğuyor ama yine katılmıyoruz. Alıştık artık ama içimizdeki Eurovision özlemi dinmedi , dinmeyecek. Hala eminim ki sizler de benim gibi arada bir Eurovision batağına düşüp şarkıdan şarkıya atlıyorsunuz. Kim bilir belki bir gün o heyecanı tekrar yaşarız. Yaşamalıyız. 

Ben Big Brother olarak sizler için en sevdiğim 5 Eurovision performansımızı bu yazıda anlatacağım. Hadi 5’ten geri sayıma başlayalım.

5- Mor ve Ötesi : Deli

Harun Tekin’in sesi , Mor ve Ötesi’nin enerjisi ve harika riffler sahneye yansıdığı anda o sahnenin sallanmaması mümkün değildi zaten. Şarkının belki de tek dezavantajı Türkçe olmasıydı. Mor ve Ötesi o sene bize 7.liği getirmişti.

4- Şebnem Paker : Dinle

1997’ye kadar olan en iyi sıralamamız işte bu şarkıyla gelmişti. Şebnem Paker ikinci katılışında o ipeksi sesiyle bize 3.lüğü getirmişti.

3- Athena : For Real

Geçen sene birinci olmuşsun ve bu sene Türkiye’de düzenleniyor ve sahnede Athena “For Real” i söylüyor. Harika değil mi ? Eminim ki Gökhan’ın çılgın hareketleri hepimizin hala dün gibi aklımızdadır.

2- Sertab Erener : Everyway That I Can

Sanırım bunu hepiniz birinci sırada bekliyordu ama listenin kendime göre olduğunu söylemiştim dostlar. Zaten üzerine ne diyebiliriz ki : İşte birincimiz !

1- MaNga : We Could Be The Same

Bana kalırsa bir efsane kendileri. Aradan yıllar geçti ama o sene Lena’nın 1. Manga’nın nasıl 2. olduğunu anlayabilmiş değilim. MaNga harika bir şarkıyla harika bir şova imza atmıştı. Şarkı sözleri de anlamlı olunca ortaya bana kalırsa Türkiye’nin en iyi Eurovision performansı çıktı. Çok sık geçen bir geyik var bu ikincilik üzerine: ” Ferman , kızı öpsen birinciydik ya”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir