Sinepark Kısa Film Festivali Geri Döndü!

İlk defa 2007 yılında düzenlenmeye başlayan Sinepark Kısa Film Festivali, kısa bir aradan sonra bu sene 9.’suyla geri dönüyor. Hem de Başka Sinema ortaklığıyla.  Bu ortaklık kapsamında ” Sinepark Özel Seçkisi”ne layık görülen filmler , seçili Başka Sinema salonlarında ” Sinepark Özel Seçkisi” adı altında  gerçekleştirilecek olan  ücretsiz gösterimlerde yer almaya hak kazanacaklardır. Bahsi geçen gösterimler festival sonrasında gerçekleştirilecek olup maddi bir kaygı gütmeyecektir.

“Filminizi lunapark’a götürün” sloganını kullanan festival Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından düzenleniyor.

Onu diğer yarışmalardan ayıran isminden de tahmin edilebileceği üzere adlarını lunapark oyuncaklarından alan kategorileridir. Bu kategoriler tür bazlı oluşturulmuş . Bu sebeple Sinepark için “Tür Filmi Festivali” demek de yanlış olmayacaktır.

Festival’e 2017 yılında ve sonrasında yapılmış olan bütün filmler katılabiliyor ve farklı kategorilerde yarışıyorlar.

Festivale başvuran filmlerin değerlendirmeleri iki aşamada gerçekleşecektir. Galatasaray Üniversitesi Sinema Akademisyenleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu finale kalan filmler içlerinde Coşkun Irmak , Ceylan Özgün Özçelik gibi isimlerin bulunduğu ana jürinin karşısına çıkacaktır. Ana jüri değerlendirmesi sonucu 13 ve 14 Nisan tarihlerindeki gösterimleri takiben 14 Nisan 2019’da gerçekleştirilecek olan tören ile birlikte ödüller sahiplerini bulacaktır.

Son Başvuru tarihi 25 Ocak olan festivalin başvuruları çoktan açıldı bile! Sen hala başvurmadıysan , katıldığın kategoride yarışıp büyük ödülü kazanmak istiyorsan www.sinepark.org ‘a koş ve hızlıca başvur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir