Samimi Olmayan Savaş – Mars Grup

Açıkçası bir sinemacı olarak bir süredir bir şeyler dememek için kendimi çok zor tutuyordum. Biraz beklemek istedim çünkü konunun gidişini belki de vazgeçişleri daha net görmek istedim. Biraz da üstüne yazılıp çizilsin istedim ama sıra konuşmama geldi.

Olayı tahmin ediyorum ki artık herkes biliyor. Ortada sinemadaki tekelleşmeye karşı verilen bir savaş var ve haklı bir savaş bu ama 2-3 kişi dışında asla samimi olan bir savaş değil bu . Ben diyorum ki madem bu savaşınızda bu kadar ciddiysiniz , bu konuya bu kadar önem veriyorsunuz , tekelleşmeye karşısınız yıllardır bağımsız sinemacılar filmlerini sokacak salon bulamazken neden kimse bu savaşa destek vermedi. O kadar ödül almış film Türkiye’de 10 salonda vizyona girebilirken ana akım filmlerden birinin 600 salonda oynamasına neden kimsenin sesi çıkmadı ? Madem bu kadar önem veriyorsunuz , bu adamlar sürünürken neredeydiniz. Madem sinemaya bu kadar değer veriyorsunuz , sinema çalışmalarına destekler nerede ? Altyazı dergisi kapanmanın eşiğinde , madem o kadar değer veriyorsunuz sinemaya / sinemacılara nerede Altyazı dergisine desteğiniz ? Nerede Başka Sinema’ya desteğiniz ? Ee madem o kadar samimisiniz , gelin hepiniz filmlerinizi Başka Sinema ‘da vizyona sokun . Olmaz değil  mi ? Neden peki ?

Cem Yılmaz’ın yaptığı işleri çok beğenen ve destekleyen biriyim. Mars Grup kurumsal iletişim direktörü demiş ki ” Biz yeni Cem Yılmazlar çıkarırız. ” Kardeşim madem çıkarabiliyorsunuz çıkarsana. Madem yeni yetenekleri keşfedebiliyorsun keşfetsene. Ee bunu yapmayıp uzaktan tehdit ediyorsun. Senin ne getirin var bu sinema sektörüne ? Yok çünkü siz sinema sektörüne bir şey kazandırmak değil o sektörü sömürmek istiyorsunuz . Baktınız , bazılarına ekmeklerini verince sesleri çıkmıyor devam ettiniz ama bu devran döner benden söylemesi. Dikkat edin de o sömürdükleriniz size geri dönmesin. Ya da etmeyin ne haliniz varsa görün.

Bir iğneyi de yönetmenlere batırayım , Mars Grup yeni Cem Yılmazlar çıkartabiliyormuş. Siz çıkartamıyor musunuz ? Umut vaadeden bir gencin projesine destek olamıyor musunuz ? Ya da bir sinemadaki 10 salonun 5’inde oynayan filminiz için hiç mi vicdan azabı çekmiyorsunuz ?

Umarım savaşınızda samimisinizdir ve bir şeyleri değiştirirsiniz. Umarım orta bir yolu bulup bu sömürüye göz göre siz de katılmazsınız . Umarım bir şeyleri değiştirebilecek cesaretiniz gerçekten vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir