Kılıçlarınızı Kuşanın!! İşte Sizin İçin 12 Şarkılık Two Steps From Hell Listesi…

 

Günümüzde epik müzik denince akla gelen ilk isimlerden biri olan, dünya çapında birçok proje için müzik üreten, tarzını çok sevdiğim bir grup Two Steps From Hell…
2006 yılında Thomas Bergersen ve Nick Phoenix tarafından kurulup 2009 yılında Invincible adlı ilk albümünü çıkaran grubun toplamda 14 albümü var. Ben de dinlemekten fazlasıyla zevk aldığım parçalardan oluşan bir Two Steps From Hell listesini sizler için hazırladım.

12. United We Stand, Divided We Fall

Archangel albümünün en başarılı parçalarından biri olan bu eseri dinlerken ordunuzun başında kıyasıya bir savaşta olduğunuzu hayal edebilirsiniz.

11. Impossible

İçerisinde birçok farklı enstrümanın hoş bir birlikteliğini barındıran bu eser, sizi derin bir sakinlikten yüksek doz heyecanlara sürükleyebilir.Benden demesi.

10. High C’s

Tıpkı Impossible şarkısı gibi High C’s de içerisinde çok güzel geçişler barındıran bir eser. Şiddetle tavsiye ederim.

9. To Glory

Grubun ilk halka açık albümü olan Invincible’da yer alan gaza getirici bir eser.İyi dinlemeler.

8. Black Blade

Listenin 8 numarasında yine Invincible albümünden bir parça olan Black Blade var. Ben genelde bu şarkıyı dinlerken kendimi bir imparator olarak hayal ediyorum. Ya siz?

7. Strength of a Thousand Men

Archangel albümünde yer alan bu parçayı dinlerken yalnız bir savaşçı misali hayali düşmanlarınızla dövüşebilirsiniz. Aman dikkat bir yerinizi incitmeyin de, bizden söylemesi.

6. Flight of the Silverbird

Grubun en başarılı projelerinden birisi olan Battlecry albümünden şahane bir eser. Şahsen ilk dinleyişimden sonra onlarca kez başa sarmıştım.

5. Protectors of the Earth

Two Steps From Hell ismini önceden duymasanız bile, bu şarkıya bir kulak aşinalığınız olması olası. Zira çeşitli televizyon programlarında da sık sık kullanıldığına şahitlik ediyoruz.

4. Archangel

Archangel albümüne adını veren bu parça insanı gerçekten hareketlendiren bir coşkuya sahip. Özellikle koronun da parçaya dahil olması ile bu coşku doruğa ulaşıyor.

3. Empire of Angels

Sun albümünün en başarılı parçası dersek yanılmayız. Derin duygular ihtiva eden bir müzik eseri olmasının yanı sıra notalarla hayal dünyanıza seslenen bir parça. Şimdiden iyi dinlemeler dilerim.

2. Victory

Grubun en çok tanınan parçalarından biri olan bu eser listemizin 2 numarası olmayı gerçekten hak ediyor bana göre. Oldukça coşkulu ve Two Steps From Hell’in tarzını tam anlamıyla ortaya koyduğu ustalık eserlerinden biri.

1. Heart of Courage

Listemizin 1 numarası, Invincible albümünün bana kalırsa en başarılı parçası, grubu önceden tanımayan insanlar için bile çok tanıdık bir parça. İnsanı kalıcı işler yapmak için cesaretlendiren muhteşem bir eser. Heart of Courage…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir