Doksanlı Yılların En Sevilen Beş Dizisi

Doksanlı yıllardaki diziler günümüzdeki dizilere göre oldukça sıcak ve güzeldi bu yazımızda doksanlı yılların en çok sevilen beş dizisini sıraladık. 

1- Deli Yürek (1999)

 Baş rolünde Kenan İmarzalıoğlu’nun bulunduğu,Osman Sınav yapımı bu aksiyon ve politik televizyon dizisi milyonları ekran başına kitlemiş ve herkesin Yusuf Miroğlu gibi davranmasına yol açmıştı. Dizinin jeneriği de ayrı bir efsane olmuştu.

 

2. İkinci Bahar (1999)

 Baş rollerini Şener Şen ve Türkan Şoray gibi iki üstadın oynadığı bu dizi tam doksanlı yıllara ait sımsıcak bir aile dizisiydi.

3. Süper Baba (1993)

Baş rolünde Şevket Altuğ’un tam anlamıyla oyunculuk dersi verdiği bu dizi herkesin kalbini ısıtmıştı.

 

4. Ayrılsak da Beraberiz (1999)

 Birol Güven’in yapımcılığını üstlendiği,baş rollerini Janset ve Hakan Yılmaz’ın paylaştığı bu dizi oldukça değişik bir konuya sahipti.

 

5. Kaygısızlar (1994) 

 Üç eşli 36 çocuklu çapkın bir adam olan Memnun Kaygısız’ın ve çevresindekilerin maceralarını izlerken hangimiz eğlenmedik ki?

Bonus 

Bizimkiler (1989)

 Her ne kadar 1989 yılında yayınlanmaya başlasa da doksanlı yıllara damgasını vuran bu dizinin bu listede bulunmamasının diziye saygısızlık olacağı kanaatini getirdik. Bu efsane diziyle ilgili ne söylesek boş ne söylesek yetersiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir