BROOKLYN NINE- NINE

brooklyn-nine-nine.jpg

2013 yılında yayınlanmaya başlamasına rağmen 1 hafta önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlemeye başladığım komedi türünde polislik hikayeleri  anlatan dizi. Her bölümü 20 dakika civarında olan dizi 2013 yılında 2 tane altın küreye layık görülmüş.

Hikaye karakol şefinin değişmesiyle başlıyor denebilir.
Karakterler:
Rosa Diaz ;sert, zeki, anlaşılması zor ve gerçekten korkutucu.Bence korkutucu olduğu kadar da çekici

Charles Boyle;çok çalışır, en iyi dedektif değildir ama herkesten çok çalışır,fiziksel olarak iyi değildir. Boyle, Rosa Diaz’dan hoşlanmaktadır lakin kızımız çok sert olduğu için biraz da korkmaktadır. Boyle’ arkadaşım olsaydı sevebileceğim ama “date”e çıkmak istemeyeceğim türden masum ve pısırık bir karakter.

Amy Santiago; yedi erkek kardeşi var bu yüzden sürekli sert olduğunu kanıtlamaya çalışır. Ben Santiago’yu sevmiyorum. Hırsından yapmayacağı şeyin az olduğunu düşünüyorum. Sürekli Peralta ile yarış halinde olması -ki ortada bir iddia var- (Spoiler vermek istemiyorum) ve bir şeyler kanıtlama çabasına girmesi itici bir karakter oluşturmuş.

Jacob Peralta; en iyi dedektiftir, kötü adamları içeri atmayı ve bulmaca çözmeyi çok sever. Çözemediği tek bulmaca : Büyümek. Sanırım Peralta bir dedektifin olabilecek en laubali hali. “Kız düşürmeye” de meraklı, sempatik bir beyefendi. Muhtemelen beni de bir “date”e ikna ederdi.

Raymon Jacob Hold karakolun yeni şefidir. Açık gay ve siyahi olan ve dizinin bir bölümünde bahsi geçtiği üzere  çok başarılı olmasına rağmen gay olduğu için terfisi ertelenen Kaptan Ray, aynı zamanda Jacob Peralta’yı büyütmek konusunda kararlı ve disiplinlidir de.

İkiz kızlarına düşkün, ailesine bağlı ve body buildingci ekip liderleri Teğmen Terry, benim en çok güldüğüm karakter.İri fiziksel görünüşü ile pamuk kalbinin oluşturduğu tezatlık gülümsemem için yeterli oluyor bile.

Hold’un asistanı ve Jake Peralta’nın çocukluk arkadaşı olan Gina Linetti replikleri en ezberlenesi karakter bence. Ayrıca Floorgasm isimli dans grubunun kurucusu. Bu isim için bile dizi izlenmeyi hak ediyor.

Henüz 1. sezonun yarısını izleyebildiğim dizi beni kahkahalara boğmuyor fakat genel havası itibariyle moralimi yükselten, yüzümü gülümseten samimi bir dizi.Fakat fanı olup kendinizi Brooklyn 9-9 replikleri söylerken bulabilirsiniz.Gerilimin düşük olduğu polislikler hikayesi kafanızı dağıtmak istediğinizde gayet güzel gelebilir.Ayrıca karakol şefinin eşcinselliğini üstü kapalı bir şekilde anlatmadığı için de diziyi LGBTI+ görünürlüğü açısından önemli buluyorum. LGBTİ+ görünürlüğüne katkı sağlayacak dizilerin çoğalmasını temenni ediyor, iyi seyirler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir