Adrenalin Patlaması Yaptırması Olası 10 Ekstrem Spor

1- Ice Swimming (Buzda Yüzme)

Abi ben kış adamıyım ya diyenlerin mutlaka denemesi gereken bir spor. Hem fiziken hem de bedenen sizi yoran bu spor daha siz suya girmeden size adrenalin patlaması yaşatacak.

2. Volkan Kayağı

Daryn Webb tarafından geliştirilen bu sporda özel gözlük ve kıyafetlerle aktif volkanların dış yüzeyinden kızakla aşağı kayıyorsunuz. Hayatınızda yaşadığınız tüm adrenalini tek bir kayışta geçme ihtimaliniz oldukça yüksek.

3. Parkur 

Tam bir metropol sporu,çatılarda koşun,atlayın,zıplayın ve bunları artistik bir şeklide yapın, Emin olun çatıdan çatıya atlarken insanın adrenalini tavan yapıyor. Parkur bazı ülkelerde yeni yeni spor olarak kabul edilmeye başlandı. Siz yine de araştırmadan damdan dama atlamayın.

4. Bisikletle Dağdan Serbest İniş 

Küçükken bisikletle yokuş aşağı inerken nasıl heyecanlanırdık değil mi,ha işte bunu bir spor olarak düşünün. Aynı zamanda bir diğer farkı da düz yoldan gitmiyorsunuz dağda kayaların ve köklerin üstünden aşağı inmeye çalışıyorsunuz. Tam bir adrenalin patlaması.

5- Street Luging 

1970’li yıllarda Kaliforniya’da ortaya çıkan bu spora sokak kızağı diyebiliriz. Oldukça heyecan verici yarışlara sahne olan street lugingde kaykay benzeri bir aracı yatarak kullanıyorsunuz. Heyecanlı değil mi?

6- Helikopterle Kayak 

Bu spor için biraz zengin işi diyebiliriz,çünkü kayakçılar kimsenin ayak basmadığı yerlere helikopterle bırakılıyor ve helikopterle alınıyorlar. Bu sporda çığ riski oldukça fazla ancak sporcular bunu pek umursamıyor gibi. Çünkü kendisi oldukça hızlı yaygınlaşan bir spor.

7- Kısa Kaya Tırmanışı 

 

 Kayaya hiçbir güvenlik ekipmanı ekipmanı olmadan çıkmak ve adrenalinin dibine vurmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise bu spor tam sizlik.

8- Serbest Düşüş 

Serbest düşüşün olduğu yerde adrenalin seviyesi olarak yamaç paraşütüne söz düşmez!

9- Kanatlı Tulum Uçuşu

Uçan sincaplardan ve yarasalardan ilham alınarak tasarlandığı söylenen wingsuit ile yapılan bu uçuşlar dünyanın en tehlikeli uçuşları arasında. Henüz sertifikalı bir eğitmeni bulunmayan bu uçuş sırasında çok yüksek hızlara ulaşılabiliyor.

10- Sand Surfing 

 Diğerlerine göre daha az tehlikeli olan bu sporda bir board ile kum tepelerinden aşağı iniyorsunuz. Yine de oldukça heyecanlı değil mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir